סוגי רכיבה

סוגי רכיבה

בתי ספר לרכיבה

אנו מזמינים אתכם להגיע וללמוד לרכב באחד מבתי הספר לרכיבה כאן אצלנו בחווה. בתי הספר המקצועיים ביותר, בחווה היפה ביותר בארץ, עם מיטב המאמנים והמדריכים!

קפיצות

ענף זה שייך לרכיבה אנגלית אשר בו נבחנים הסוס והרוכב ביכולתם המשותפת לעבור מסלול מכשולים, לרוב בזמן מוקצב. בית הספר לקפיצות מובל על ידי אסף שטורמן ודולב ציטיאט המובילים בתחומם.

ריינינג

רכיבת רייניג הינה רכיבה בסגנון מערבי בה רוכב מוביל את הסוס לסדרה של תרגילים קבועים. הרכיבה דורשת מהסוס להיות קשוב ומכוונן אל תנועותיו של הרוכב אשר צריכות להיות כמעט בלתי נראות ותוך כך על הרוכב להוביל את הסוס לאורך המסלול. הרכיבה הינה ספורטיבית ותחרותית. בית הספר לריינינג מובל על ידי דודי מרדכי האגדי.

דרסז׳

רכיבה אומנותית. התנועות אשר מבצע הסוס מזכירות ריקוד ומבוססות על תנועות אותן מבצע הסוס בטבע במצב ריגוש.

קאובוי אקסטרים

ספורט רכיבה השייך לרכיבה מערבית הדורש מהמתחרים מהירות, שליטה ותקשורת עם הסוס. .הרוכב וסוסו נדרשים לבצע משימות ולהתגבר על מכשולים ומרכז בתוכו את כל מה שרוכב יכול לפגוש ברכיבה, בדרך, בשטח ובמגרש.

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית הינה שיטת טיפול בעזרת בעלי חיים, המשלבת מגוון חוויות רגשיות, מוטוריות, קוגנטיביות, חברתיות ופסיכולוגיות. היחס הנרקם בין הסוס, המטופל והמדריך מקנה תפקיד תמיכתי, ריגשי וטיפולי משמעותי לתהליך הטיפול. מטרת הרכיבה הטיפולית להעניק למטופל ארגז כלים אידיאלי בכל תחומי החיים על מנת לאפשר לו להתמודד בכל סביבה חברתית ובכל סיטואציה רגשית. במהלך הטיפול המטופל יכול לחוות גם חוויות של הצלחה, פחד וכישלון, מה שמאפשר למטפל לעזור לו לעבד אותן באופן חיובי, בסביבה תומכת ובטוחה וזה מקנה למטופל את היכולת להתמודד ולפתח מודעות עצמית וצמיחה אישית מתמדת. כמובן שגם השהות במרחבי טבע פתוחים ופסטורלים תורמת ליצירת מרחב מזמין ונעים להתפתחות וצמיחה. הרכיבה הטיפולית ניתנת הן באופן פרטי והן דרך כל קופות החולים. צוות המדריכים הטיפולים מונה כ-22 מדריכים.

דילוג לתוכן